ويزاي كانادا

  • 0

ويزاي كانادا

دسته بندی: ويزاي كانادا

 

برای سفر به کانادا ، فرقی نمیکند برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش های علمی و تجاری و  یا تحصیل و تحقیق، می روید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک مربوطه را آماده و ترجمه  کنید.

مدارک شما به دقت بررسی و کنترل می شوند و برحسب شرایط خاص پرونده ممکن است مدارک بیشتری از شما خواسته شود. پس از اینکه مدارک کامل شد، یک الی دو هفته زمان میبرد تا همکاران بخش اجرایی ما درخواست ویزای شما را به سفارت ارائه دهند. تکمیل فرم ها و  پرداخت وجوه مرتبط نیز در همین مرحله انجام میگیرد. حتما فرمهایی که برای شما پر شده است را به دقت مطالعه نمایید و به ما تاییدیه دهید

پس از ثبت نام شما در سایت مربوط به سفارت شما ۱ ماه فرصت دارید تاجهت انگشت نگاری به یکی از سفارت های کانادا در کشورهایی مثل دبی آنکارا استانبول و ایروان وارد شوید

همکاران و کارگزاران ما در آنکارا از لحظه ورود به آنکارا تا لحظه خروج شما از این شهر با شما همراه خواهند بود و شما را در تمامی مراحل شامل ترانسفر از فرودگاه تا هتل و همراهی کامل در روز مربوط به انگشت نگاری و حضور در سفارت همراهی خواهند کرد..

بعد از انجام انگشت نگاری باید منتظر جواب سفارت بود. ممکن است در همان روز اول، جواب نهایی اعلام شود و یا ممکن است تا چندین ماه طول بکشد. در هر صورت، بلافاصله پس از صدور جواب نهایی، شما را در جریان خواهیم گذاشت. اگر خدایی ناکرده جواب منفی باشد، نامه سفارت مبنی بر رد درخواست در اختیار شما قرار داده می شود و اشکالاتی که به پرونده گرفته شده توضیح داده می شود.

اگر هم جواب مثبت باشد به شما اطلاع میدهیم که پاسپورتتان را برای صدور ویزا و انجام پیکاپ به آژانس ارمیا تحویل داده . با توجه به اینکه در حال حاضر ویزاها مطابق با اعتبار پاسپورت، تاریخ میخورد؛ توصیه میکنیم در صورتیکه گذرنامه اعتبار زیادی ندارد، آن را تعویض نمایید.

پروسه مربوط به پیکاپ معمولا ۱۰ الی ۱۴ روز زمان میبرد و پس از آن شما میتوانید جهت اخذ و رزرو بلیت و بیمه مسافرتی با همکاران ما در آژانس ارمیا گشت هماهنگی های لازم را انجام دهید

سفارت کانادا برای ایرانیان ۳ شهر را جهت تحویل مدارک خود، انگشت نگاری معرفی کرده.

آنکارا ، استانبول و ابوظبی که توضیحات لازم مربوط به هر شهر را میدهیم.

ثبت نام ویزای کانادا به دو صورت امکان پذیر است: حضوری ، آنلاین

درخواست حضوری/ DRAFT :

در این نوع درخواست متقاضی پس ازپرکردن فرم های ( Family Information و Application Form ) و آماده کردن سایر مدارک لازم برای ثبت نام می تواند به یکی از شعب مجاز واک برای ایرانیان (آنکارا، استانبول، ابوظبی) مراجعه کرده و مدارک خود را جهت ثبت نام تحویل دهد.

در این روش ثبت نام وجه واریزی سفارت باید از طریق یکی از شعب بانک گارانتی در ترکیه واریز شود و فیش واریزی ضمیمه ی مدارک باشد.

پس از انجام امور ثبت نام و انگشت نگاری، متقاضی یک Tracking Number از کارگزاری سفارت دریافت می کند و پیگیری های بعدی از طریق همین کد صورت می گیرد. در این حالت جواب ویزای متقاضی از طریق ایمیل برای او ارسال می گردد.

جهت درخواست وقت سفارت کانادا به صورت حضوری، شخص باید برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک خود به کارگزاری سفارت کانادا (شرکت VAC ) مراجعه کند و امکان ارسال مدارک وجود ندارد.

لازم است بدانید که انجام این کار حداکثر ۱ ساعت طول میکشد .پس از تحویل مدارک، سفارت پاسپورت را به شما بازگرداده و تا آماده شدن جواب ویزا میتوانید به ایران بازگردید.

 

درخواست آنلاین :

درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا هم کاملاً شبیه به درخواست حضوری میباشد و تنها فرقشان این است که در درخواست های آنلاین به جای اینکه متقاضی مدارک خود را به صورت دستی تحویل سفارت دهد، به صورت آنلاین آنها را در سایت رسمی سفارت کانادا آپلود میکند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام به صورت آنلاین، شخص تا ۳۰ روز زمان دارد که برای انجام انگشت نگاری به یکی از مراکز وک مراجعه کند و مراحل ثبت نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزا بماند.

 

***جواب ویزا در درخواست های آنلاین معمولاً سریعتر از درخواست های حضوری آماده می شود و پیگیری آن نیز راحت تر است، لذا ما به شما درخواست آنلاین را پیشنهاد می کنیم. طبق آخرین اطلاعیه سفارت کانادا، پروسه ی درخواست ویزا حداکثر ۶۲ روز کاری از زمان انگشت نگاری طول می کشد.

نکته : کودکان زیر ۱۴ سال و افراد بالای ۸۰ سال نیازی انجام انگشت نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم میتواند به سفارت (VAC) تحویل دهد و این افراد نیازی به پرداخت هزینۀ انگشت نگاری ( ۸۵ دلار ) ندارند.

از این پس نیازی به گرفتن وقت قبلی جهت ارائۀ مدارک و انجام انگشت نگاری در آنکارا/ استانبول و ابوظبی نیست و متقاضیان بدون وقت قبلی میتوانند درخواست را به سفارت ارائه دهند.

 

چك ليست ويزاي توريستي سفارت

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام ویزای سفارت کانادا (دریافت وقت سفارت کانادا) :

  1. اسکن صفحه اول پاسپورت
  2. تکمیل شدۀ فرم فارسی مشخصات فردی
  3. تکمیل شدۀ فرم فارسی مشخصات خانوادگی
  4. اسکن تمامی مدارک خواسته شده/ اسکنچک لیست توریستی سفارت کانادا
  5. مشخصات فردي
  6. مشخصات خانوادگي
  7. چك ليست

 

هزینۀ ثبت نام ویزای کانادا :

متقاضی
وقت سفارت

کانادا

۱ نفر ۲۸۰ دلار

۲ نفر ۴۶۰ دلار

۳نفر ۵۷۰ دلار

۴ نفر ۶۸۰ دلار

 

* تمامی نرخ های فوق بر حسب دلار امریکا میباشند.

 

واریزی سفارت کانادا برای ویزاهای مختلف :

نوع ویزا واریزی سفارت
ویزای یکبار ورود/چند بار ورود – یک نفر $ ۱۰۰
ویزای خانواده $ ۵۰۰
ویزای دانشجویی $ ۱۵۰
ویزای کاری موقت $ ۱۵۵
ویزای کاری – گروه بیش از ۳ نفر $ ۴۶۵
ویزای ترانزیت – اقامت کمتر از ۴۸ ساعت در کانادا رایگان

 

هزینۀ انگشت نگاری سفارت کانادا :

تعداد واریزی سفارت
یک نفر $ ۸۵
خانواده $ ۱۷۰
گروهی $ ۲۵۵

جهت دانلود فروم (فرم-مشخصات-خانوادگی-کانادا)از دانلود فرم اقدام كنيد لينك دانلود

جهت دانلود فروم (فرم-مشخصات-فردی-کانادا)از دانلود فرم اقدام كنيد لينك دانلود  

از آن جایی که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست، پاسپورت ها می توانند از طریق نماینده به سفارت تحویل داده شوند. پروسه ی ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شخص پیکاپ گفته می شود.

از مزایای پیکاپ هزینه پایین آن نسبت به هزینه ی اقامت در کشور مقصد می باشد ‌ پس از این که فرد نسبت به درخواست ویزا اقدام می نماید دو حالت ممکن است پیش بیاید. موافقت با درخواست ویزا یا عدم موافقت نسبت به این درخواست.

مدارک موردنیاز جهت پیکاپ ویزا کانادا

ویزای مهاجرتی :
پرینت ایمیل سفارت
پاسپورت امضا شده
دو قطعه عکس 57(مهر، تاریخ، آدرس و شماره عکاسی لازم می باشد)
قد و رنگ چشم
تکمیل صفحه ی آخر ایمیل سفارت (ایمیل شخص،آدرس،شماره تلفن)
امضای فرم وکالت نامه

ویزای غیر مهاجرتی :
پاسپورت با امضا
پرینت ایمیل سفارت
فرم وکالت نامه


پاسخ دهید

توجه توجه

تور ویژه

Photo Gallery

تاريخ شمسي